fbpx
Bez kategorii

BRAIN FOG – mgła mózgowa: co to i jak z tym walczyć?

Brain Fog – Mgła w Twojej głowie

Czy miałeś kiedyś problem z koncentracją, zebraniem myśli w całość, a może oprócz tego pojawił się problem z przypomnieniem sobie słów, które dobrze znasz? Objawy te wskazują, że dopadła Cię tak zwana mgła umysłowa czyli brain fog.

Czym jest Brainfog?

Brain fog czyli po polsku mgła umysłowa stanowi zbiór neurologicznych zaburzeń towarzyszących bardzo wielu schorzeniom. Jest powszechnym w dzisiejszych czasach problemem coraz większej ilości ludzi towarzysząc osobom z chorobami tarczycy, cukrzycą, boreliozą, depresją, przewlekłym stresem i wieloma innymi jednostkami chorobowymi. Brain fog nie jest jednak jedynie oznaką choroby, może być bowiem wywołany także przez niewystarczające nawodnienie organizmu, brak snu lub niedobory witamin z grupy B, a zwłszcza witaminy B12.

Najpowszechniejsze objawy mgły umysłowej

Brainfog nie musi charakteryzować się wszystkimi wymienionymi poniżej objawami, jednak jeśli masz ich większość, stałeś się prawdopodobnie jego ofiarą:

-problemy z formułowaniem myśli,
-pomyłki językowe w trakcie wypowiadanych zdań,
-problemy z pamięcią,
-trudności z przypomnieniem sobie znanych słów,
-problemy z koncentracją,
-brak motywacji,
-zmęczenie,
-apatia,
-zapominanie zaplanowanych przed chwilą czynności.

Niechorobowe przyczyny

Jak już wspomniałam mgła umysłowa nie musi wcale oznaczać poważnego schorzenia. Powodów brain fog jest dosyć sporo, oto najpowszechniejsze z nich:


-niewystarczająca ilość wypijanej wody – człowiek powinien wypijać mniej więcej 30ml na kilogram masy ciała,
-dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone,
-słaba kondycja fizyczna, nadwaga i otyłość,
-niewystarczający ruch fizyczny,
-niedobór snu – pamiętaj, że regularne niewysypianie się może powodować trwałe zmiany w mózgu,
-przemęczenie organizmu,
-nadmiar pracy lub nauki czyli przeciążenie mózgu informacjami.

Jak sobie z tym poradzić?

Sposobów na poradzenie sobie z mgła umysłową jest wiele. Wymienię tutaj kilka najprostszych, pamiętaj jednak, że aby całkowicie pozbyć się problemu powinieneś kompleksowo zadbać o swój organizm zaczynając od detoksu i regeneracji pod okiem doświadczonego terapeuty.

1. Odżyw swój organizm – Porzuć niezdrową, wysokoprzetworzona żywność, zmniejsz ilość węglowodanów w diecie, stawiając na białko i tłuszcz.

2. Zadbaj o odpowiednią podaż witamin z grupy B ze szczególnym uwzględnieniem witaminy B12.

3. Wprowadź aktywność fizyczną – nawet 15 minut dziennie będzie stanowiło dla Ciebie znaczącą pomoc.

4. Całkowicie zrezygnuj z cukru.

5. Zadbaj o zdrowy sen – tak jakościowo, jak i ilościowo. Pamiętaj, że temperatura sypialni powinna wynosić około 18-20 stopni.


6. Suplementuj magnez.

7. Regularnie ćwicz swój umysł – wprowadź gry, zabawy i aktywności, które zmuszą Twój mózg do wzmożonej pracy.

8. Wykorzystaj techniki oddechowe oraz medytacje.

9. Ostatni i chyba najważniejszy z punktów – Kwasy omega 3 – pamiętaj jednak, że TYLKO kwasy dobrej jakości będą w stanie Ci pomóc. Słabe jakościowo kwasy omega3 mogą jeszcze pogorszyć sprawę. Więcej informacji o kwasach omega 3 znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli wykorzystanie powyższych punktów nie odniesie u Ciebie spodziewanego efektu, koniecznie skontaktuj się z dobrym terapeutą zdrowia/naturoterapeutą, który pomoże Ci pozbyć się problemu.

Mogę Ci w tym pomóc 🙂 Jeśli chcesz się umówić na konsultację online lub telefoniczną informacje znajdziesz TUTAJ.

Treści zawarte w tym wpisie, jak i na całej stronie internetowej https://duchnatury.pl/, mają charakter wyłącznie informacyjny, nie uwzględniają indywidualnych atrybutów czytelnika i nie mogą zastąpić, ani być traktowane jako porada medyczna lub paramedyczna, jako zalecenie w zakresie leczenia, porada czy forma diagnozy. Stosowanie tych informacji w praktyce należy za każdym razem skonsultować na indywidualnej wizycie lekarskiej z lekarzem specjalistą. Nie mogą być też one podstawą do jakichkolwiek roszczeń, każda osoba kierująca się wyłącznie treściami zamieszczonymi w tym wpisie, działa tylko na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *