fbpx
Bez kategorii

TERAPIA Mikulina – ROZWIĄZANIE NA PROBLEMY Z OBRZĘKAMI I KRĄŻENIEM?

Czy wiesz, że możesz poprawić działanie swojego układu krążenia w bardzo prosty sposób, jednocześnie ogromnie wspierając oczyszczanie swojego organizmu?

Jak udowadnia historia konstruktora – Aleksandra Mikulina, poprzez wykorzystanie odpowiedniego ruchu jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się problemów krążeniowych, a nawet wydłużyć swoje życie

Już od czasów starożytnych wiemy, że wprawianie naszego ciała w ruch stanowi bardzo dużą część profilaktyki zdrowia. Aktywność fizyczna jest powszechna u każdej zdrowej jednostki ludzkiej, a jednak przez to jak powszechna stała się wiedza o jej prozdrowotnych właściwościach – została ona zepchnięta na margines spraw zbyt oczywistych by były uważane za faktycznie skuteczne. Nowoczesne społeczeństwa mimo jawnej i szerokiej wiedzy na temat wpływu ruchu na organizm, zaczęły bagatelizować owo dobroczynne działanie ruchu trywializując je jako jedynie lekkie wsparcie zdrowotne. Jest to niestety jeden z największych błędów jakie mogliśmy popełnić, co jednotorowo pcha całe rzesze ludzi w objęcia chorób przewlekłych. Sprawy nie polepsza wcale zabiegany tryb życia i brak czasu, jednak co ciekawe nawet z minimalną jego ilością można we własnym domu zrobić, ogrom dobrego! W jaki sposób? Odpowiedz brzmi – Terapia Mikulina! Aleksander Mikulin był konstruktorem silników samolotowych, który w pewnym momencie swojego życia począł zmagać się z poważnymi problemami zdrowotnymi dotyczącymi niewydolności krążeniowej. Mikulin jako inżynier znał prawa fizyki i bardzo dobrze rozumiał zależności zachodzące w każdym ruchomym obiekcie.

W oparciu o prawa fizyki i konsultacje z wieloma znanymi lekarzami opracował on swoja unikalną metodę gimnastyki, która zapewniła mu przeżycie prawie stu lat mimo, iż lekarze dawali mu tylko kilka i to w wieku zaledwie pięćdziesiąt paru.

Na czym polega terapia Mikulina?

Otóż jest to forma gimnastyki wykorzystująca siłę wibracji, która jak twierdzi Mikulin fizycznie wytrząsa z naszego organizmu zaległe w komórkach, arteriach i przestrzeniach międzykomórkowych zanieczyszczenia i zbędne produkty przemiany materii.

Uwagę Aleksandra przykuła rola zastawek żylnych które warunkują prawidłowy przepływ krwi, rozmyślał również o znacznym osłabieniu ludzi zdrowych którzy zaprzestali z różnych powodów aktywności ruchowej przez co ich stan wyraźnie się pogorszył. Jego metoda oparta była o codzienną aktywność fizyczną z wykorzystaniem biegu i skoków które najbardziej “szarpią” cały organizm. Ważne było jednak odpowiednie stawianie stóp na podłożu (w całości, nie na palcach). Oczywiście Mikulin zdawał sobie sprawę z tego, iż nie każdy człowiek jest w stanie codziennie biegać lub skakać (chociażby ze względu na stan zdrowia) i właśnie dla takich którzy nie mogą opracował swoją wibrogimnastykę!

Wibrogimnastyka A.Mikulina – instrukcja:


Stajemy swobodnie (boso) na palcach po czym unosimy pięty do wysokości około 1.5cm i gwałtowanie opadamy na całe stopy. Wstrząs który odczujemy ma imitować ten powstający podczas biegu. Ćwiczenie to wykonujemy w tempie jednego wstrząsu na sekundę-dwie. Stosujemy 30 powtórzeń po czym przerywamy na 10 sekund i rozpoczynamy ponownie powtarzając całość równe pięć razy.
Gimnastykę można wykonywać kilka razy dziennie, nie zajmuje ona dużo czasu, jest łatwa, szybka i wygodna, a przy tym skuteczna i w pełni bezpieczna dla naszego ciała, niezależnie od wieku.
Co ważne Mikulin sugerował by po wprawieniu się w ową gimnastykę, spróbować jednak codziennego biegu oraz nauczyć się oddychać nosem. Taki bowiem proces powoduje najlepsze efekty.

Treści zawarte w tym wpisie, jak i na całej stronie internetowej https://duchnatury.pl/, mają charakter wyłącznie informacyjny, nie uwzględniają indywidualnych atrybutów czytelnika i nie mogą zastąpić, ani być traktowane jako porada medyczna lub paramedyczna, jako zalecenie w zakresie leczenia, porada czy forma diagnozy. Stosowanie tych informacji w praktyce należy za każdym razem skonsultować na indywidualnej wizycie lekarskiej z lekarzem specjalistą. Duch natury oświadcza również, że nie daje gwarancji przydatności treści materiału do określonego celu lub zastosowania oraz nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody będące konsekwencją korzystania lub niemożności korzystania z tych informacji – każda osoba kierująca się treściami zamieszczonymi w tym wpisie, działa tylko na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *